» فرش » موزه فرش ایران برای اولین بار برگزار نمود ؛ گنجینه های نهان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۶

 کد خبر: 551
 194 بازدید

موزه فرش ایران برای اولین بار برگزار نمود ؛ گنجینه های نهان

جبرائیل صفری، واردکننده ی فرش های ابریشم ایران به کشور ژاپن، در مقام یکی از علاقه مندان قالی های ایران و مجموعه دار، برای اولین بار، برخی از گردآورده های خود در زمینه قالی های قدیمی را در موزه فرش ایران به نمایش گذاشت. کتاب ” گنجینه های نهان ” که نامی است برگزیده از […]

جبرائیل صفری، واردکننده ی فرش های ابریشم ایران به کشور ژاپن، در مقام یکی از علاقه مندان قالی های ایران و مجموعه دار، برای اولین بار، برخی از گردآورده های خود در زمینه قالی های قدیمی را در موزه فرش ایران به نمایش گذاشت.

کتاب ” گنجینه های نهان ” که نامی است برگزیده از سوی مدیریت وقت موزه فرش ایران، کاتالوگ ویژهای است ازقالی های این مجموعه دار که در طبقه دوم موزه فرش و به مدت یک ماه در معرض نمایش قرار گرفت.  این نمایشگاه با  مراسم ویژه ای که بدین منظور در آمفی تاتر موزه فرش ایران برگزار شد همراه بود که در این کتاب گوشه هایی از این رُخداد نیز به تصویر درآمده است.گنجینه های نهان

لازم به ذکر است که این نمایشگاه، اولین اقدام موزه فرش ایران در نمایش آثار مجموعه دارانِ قالی های آنتیک و موزه ایِ ایران است و جبرائیل صفری نیز پس از این نمایشگاه، به عنوان اولین مجموعه دار قالی ، موفق به اخذ اولین مجوز مجموعه داریِ قالی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران شد.

کاتالوگ نمایشگاه قالی های جبرائیل صقری، که یک سال قبل به مدت یک ماه با عنوان” گنجینه های نهان” در موزه فرش ایران برقرار بود، وارد بازار شد. این کاتالوگ در قطع رحلی، رنگی و با کیفیت چاپ عالی، شامل تصاویر کلیه آثار به نمایش در آمده و معرفی آن هاست. در ابتدای کتاب، یادداشت های کوتاهی نیز توسط دکتر رجبعلی خسروآبادی- رییس سازمان میراث فرهنگی استان تهران، دکتر سیروس پرهام، جبرائیل صفری، تورج ژوله و هم چنین صدیقه قدرت آبادی- مدیر وقت موزه ملی فرش ایران نوشته شده است. گزارش تصویری از مراسم افتتاحیه این نمایشگاه نیز در این کاتالوگ ارایه شده است. انتشارات برگ نو این کاتالوگ را به دو زبان فارسی و انگلیسی، در 132 صفحه و در١٠٠٠ مجلد، چاپ و وارد بازار نشر نموده است.

 

این محصول هم اکنون در یساولی شاپ با تخفیف ارائه شده است تا دوستداران عرصه هنر فرش از آن بهره مند گردند.

برای خرید روی  اینجا  کلیک کنید


برچسب ها : , ,
دسته بندی : فرش , هنرهای تجسمی و ترسیمی
دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • Milana Travis

    تاریخ : ۳ - آبان - ۱۳۹۶

    Thank you very much for your blog.

    I enjoyed reading this article.


    پاسخ

ارسال دیدگاه